З чого почати, і як вибрати вид спорту для хлопчика і дівчинки, розповідає Active 24.

Цікаво Як почати займатися спортом і не закинути тренування

З чого почати

У кожному виді спорту "кар'єра" починається з різного віку. На думку лікарів і тренерів, залучати дитину до спорту краще з 2-2,5 років. У цьому віці дитина може перебувати у команді. Відмінні варіанти для старту і фізичного розвитку – плавання або акробатика.

Важливо розуміти, що поспішати у такому питанні не потрібно – краще все зважити і дочекатися моменту, коли дитина сама захоче ходити в якусь секцію. Далі слід визначитися, чого ви хочете від спорту – розвитку або ж успіху. У першому варіанті підійдуть будь-які ігрові види – вони розвивають витривалість, атлетизм, загартовують характер, виховують лідерські якості і привчають до командності та дисципліни. У другому випадку мова йде про лідерство. Наприклад, теніс. Це не лише індивідуальні тренування та форма, а й дорогі змагання, які, на жаль, не всім по кишені.

Плавання – один з перших видів спорту для розвитку дитини​ / Фото zdorov-today

Місцерозташування

Цей момент на перший погляд здається дрібницею, проте спортивна секція – історія довгограюча. Дитину доведеться кілька років возити на тренування – це може набриднути як батькам, так і майбутньому спортсмену. Придивіться секції десь ближче, щоб у дорозі дитина не втомлювалася.

Читайте Навіщо потрібен тренажерний зал

Здібності

Перед тим, як віддавати дитину на спорт, об'єктивно оціните її здібності, адже всі діти різні. Підберіть для нього той варіант, який принесе їй успіх і віру в себе, бажання розвиватися далі. Це дозволить їй полюбити спорт і ходити на заняття з задоволенням.

Психологічні особливості

Ще один важливий момент, від якого залежить вибір спорту. Спокійним, цілеспрямованим і вдумливим дітям підійдуть бойові мистецтва і гімнастика, а ось непосид краще віддати на баскетбол, футбол, волейбол.

Оцініть здібності і психологічні особливості вашої дитини / Фото pinterest

Варіанти

Враховуйте, що секція може не підійти дитині з різних причин – не сподобалося, некомфортно і ін. Дайте їй вибір – підберіть кілька видів спорту, з яких вона зможе вибрати те, що їй до душі.