Як займатися спортом після 45 років, що можна і чого не можна, розповіла фітнес-експертка Катерина Медушкіна в Instagram.

Читайте Ваша спина буде почуватися прекрасно: короткий комплекс для розслаблення

Активність – це умова здорового і довгого життя, а коли йдеться про період після 40 років, то тут фізичні навантаження потрібні ще й для підтримання рівня енергії, збереження об'єму м'язів і боротьби із зайвою вагою, – зазначила Медушкіна.

Що повинні включати в себе тренування після 45 років

  • Вправи для зміцнення м'язів спини і корпусу. Вони дозволять зберегти рухливість хребта, профілактувати дегенеративні процеси у міжхребцевих дисках, зміцнити поставу і м'язи кора (це необхідно для виконання силових вправ).
  • Навантаження для зміцнення суглобів і зв'язок. Сюди можна віднести: розтяжку, йогу, суглобову гімнастику тощо. За словами Медушкіної, це необхідно для того, щоб збільшити амплітуду рухів під час силових тренувань.
  • Аеробне навантаження для зміцнення серцево-судинної системи (велосипед, плавання, еліптичний тренажер). Воно може йти після силових навантажень або ж окремим тренуванням.
  • Силові тренування на всі групи м'язів без обтяження або з невеликим обтяженням.

У цьому віці підходить багатоповторний варіант виконання вправ – пампінг, – пояснила Катерина Медушкіна.

Цікаво Ранкова йога: 7 хвилин для розминки усього тіла

Чого не можна робити

  1. виключені вправи з великими вагами;
  2. принцип прямої піраміди (від меншого до більшого).

Всі ці пункти допоможуть зберегти і поліпшити фізичні показники лише при регулярному і грамотному підході. У віці 45+ достатньо трьох тренувань на тиждень тривалістю 45-60 хвилин, – резюмувала фітнес-експертка.