Чому ці обмеження не можуть позбавити від зайвої ваги, пояснила нутриціолог Валерія Клебан у своєму Instagram.

Актуально Чи можна їсти після 6-ї години вечора і худнути: нутриціолог пояснила нюанси

Іноді поради, як допомогти собі схуднути і не зірватися – така дурниця, – зазначила Клебан.

Вона привела 5 пунктів, які не допоможуть схуднути, не дивлячись на розкрученість.

  1. Повісити фото стрункої дівчини на холодильник. За словами Клебан, такий прийом знищить самооцінку людини, що мріє схуднути.
  2. Їсти з маленького посуду. Нутриціолог впевнена: посуд значення не має, адже можна харчуватися маленькими порціями, але при цьому вживати більше калорій, і продовжувати набирати вагу.
  3. Їсти з тарілок синього кольору, в окулярах з блакитними лінзами.

Тарілки синього кольору не допоможуть схуднути​ / Фото ozali

Цікаво Як позбутися жиру на животі: поради фахівців

  1. Не їсти після 18:00 – ще один міф. Клебан пояснила, що останній прийом їжі повинен бути не раніше, ніж за 2-3 години до сну. Якщо повечеряти раніше, то до ночі знову захочеться їсти. При цьому на голодний шлунок сон буде тривожним. Також підвищується ризик нічних перекусів.

Тому сміливо вечеряйте. Головне – вибирайте правильні продукти. Уникайте жирного м'яса, смаженої і важкої їжі. А ось нежирна риба і птиця з овочами – відмінна вечеря, – роз'яснила нутриціолог.

  1. Відмова від перекусів також не приведе до схуднення, адже голодування – стрес для організму. Легкі перекуски навіть корисні для людини. Важливо вживати правильні продукти і в помірній кількості. Наприклад, горіхи, сухофрукти, натуральний йогурт, свіжі фрукти і овочі добре насичують організм і наповнюють його енергією.
  2. Повна відмова від солодкого заради схуднення – теж міф. Звичайно, ці продукти не несуть користі для фігури, але підвищують настрій і заспокоюють нервову систему. Крім того, за жорсткими обмеженнями завжди слідують зриви. Тому іноді дозволяйте собі смачні здорові солодощі. Наприклад, пастилу або фруктові чіпси.