Людина має вечеряти за 3-4 години до сну, пояснила лікарка, нутриціолог Наргіза Медведкова у своєму Instagram.
Цікаво Неправильне схуднення: навіщо організму потрібні жири
Що відбувається без їжі після 18:00
Лікарка розповіла, що після 6-ї вечора без їжі настає дискомфорт.
Наступний прийом їжі буде лише вранці, приблизно о 7-й ранку. Тобто період голоду складе 13 годин. Якщо вам так комфортно, то чому б і ні, однак найчастіше витримати такий період без їжі буває складно, особливо з нашою звичкою із дитинства поїсти щільніше на вечерю, – розповіла Медведкова.
За її словами, у такому випадку людина може зірватися і з'їсти щось солодке перед сном. Крім того, без вечері буде підвищений апетит на ранок.
Щоб не зірватися і не набрати вагу, харчування має бути збалансованим / Фото Pixabay
Через низький рівень глюкози на сніданок відбувається викид гормонів, що стимулюють апетит. У підсумку ми з'їдаємо більше, ніж планували, – уточнила нутриціолог.
Як наслідок – організм починає зберігати енергію і з подвійною силою у вигляді жиру запасає з'їдене.
Читайте Вуглеводне вікно: що це таке і як діяти після тренування
Чому так відбувається
За словами лікарки, якщо поїсти о 18-й, то через 4 години глюкоза в крові впаде нижче нормального рівня і організм відчує різкий напад голоду. У такій ситуації людина може з'їсти щось шкідливе.
Що робити і коли їсти
"Вечеряйте за 3-4 години до сну. Вечеря повинна бути легкою і містити мінімум жирів і вуглеводів та більше білків. Підійдуть страви з птиці або риби з овочевим салатом або омлет з двох яєць, а на гарнір – тушковані овочі", – порадила лікарка.
На вечерю виберіть щось легке / Фото Pixabay