Про те, чому спробувати себе на скелях може будь-хто, розповідає Active 24.

Також цікаво: Розтяжка з нуля: поради, як правильно займатися стретчингом

Існує міф, що скелелазінням можуть займатися тільки люди з особливими талантами та ідеальною фізичною формою. Але це не так.


Для першого заняття не потрібно купувати спеціальний одяг / Фото sport-marafon

Якщо відчуваєте бажання спробувати, а також не маєте хвороб чи протипоказань – вперед, на скелі.

Обмежень немає. Я бачив, як лазять діти, бо їм це цікаво, і бачив, як скелелазінням займаються чоловіки за 50 років. Чим більша вага, тим важче лазити, але це не показник. Є люди з досить великою масою тіла, які проходять маршрути дуже добре, – розповідає спортсмен з Вінниці Дмитро Ваколюк.

Що потрібно для першого заняття?

Не поспішайте купувати дороге спорядження для перших тренувань. На початку цілком достатньо буде зручного одягу, що прикриває коліна, і кросівок, що максимально облягають ногу.

Також знадобиться мішечок з магнезією на пояс – її використовують, щоб не пітніли руки. Якщо цей спорт вас захопить, можна подумати про більш професійне спорядження.


Займатися на стенді подобається і дорослим, і дітям / Фото blog.decathlon

Вам знадобляться скельники – спеціальне анатомічне взуття на гумовій підошві.

Також потрібно буде подбати про комфортну спортивну форму. Більш досвідчені спортсмени купують власні обв'язки, карабіни тощо.

Зазвичай майже все спорядження можна взяти напрокат у місцях тренувань.

Скелелазіння розвиває не тільки тіло, а й розум. Вам потрібно ретельно продумувати маршрут, відзначати для себе, куди поставити руку чи ногу.


Перед початком проходження маршруту потрібно продумати його / Фото 4sport.ua

Скелелазіння розвиває всі м'язи. Ціль скелелаза – обдумати маршрут, щоб його було максимально легко пролізти. Ти маєш розподілити всі свої зусилля на точки, якими тримаєшся за елементи на стенді або скелі: руки та ноги. Коли тільки починаєш, це достатньо важко. А далі починаєш роздумувати, як краще це зробити, – повідомляє Дмитро Ваколюк.

Займатися потрібно тільки під керівництвом досвідченого тренера. Він не тільки гарантує дотримання усіх правил безпеки, а також складатиме для вас правильні маршрути.

Будь-яке заняття починається з розминки та розігріву усіх суглобів. Новачків навчають правильних рухів і постави.

Зверніть увагу: Крепатура: що це таке і як полегшити біль


Скелелази зазвичай багато подорожують, підкорюючи нові маршрути / Фото 4sport.ua

У холодний сезон скелелази займаються в приміщеннях, на спеціально обладнаних стендах. Найчастіше стенди можна знайти в школах, університетах чи спортивних комплексах.

Скелелазінням завжди займаються удвох: один проходить маршрут, інший страхує. Потрібно навчитися не тільки правильно пересуватися, а й правильно страхувати напарника. Якщо не маєте партнера для занять, його роль буде виконувати тренер.