Ви повинні навчитися сидіти таким чином, щоб у будь-який момент можна було встати, не докладаючи ніяких додаткових зусиль. Правильна постава – це не якась незмінна позиція, а базове положення, в якому людина може легко рухатися в різні боки.

І ще Легка щоденна вправа на укріплення м'язів спини: відеоінструкція

Якою б зручною не здавалася поза, не потрібно сидіти у ній нерухомо довгий час. Намагайтеся частіше міняти положення тіла: витягайте ноги, тягніться за предметами на столі, періодично вставайте, робіть кілька кроків, потягуйтеся, кінець кінцем. Періодична зміна положення тіла допомагає тримати в тонусі не тільки м'язи, але й мозок: нові тілесні рухи дають свіжий погляд на завдання і сприяють фокусуванні уваги.

Читайте також Ця проста вправа приведе у тонус м'язи попереку: відео

Тому не забувайте іноді відволікатися від робочих завдань і концентруватися на тілі: перевіряйте, чи не втомилися м'язи, чи не занадто ви сутулитеся, чи не занадто напружені. Чи зручно вашим ступням, ліктям та спині. Привчивши себе до таких регулярних перевірок, ви незабаром з подивом зауважите, що втомлюєтеся на роботі набагато менше, ніж раніше.