Джерело: інстаграм Віктора Мандзяка

Від чого залежить цей момент, та що варто врахувати, пояснив фітнес-тренер Віктор Мандзяк.

Корисно Як зробити рельєфну спину: майстриня спорту показала ТОП-6 вправ

М'язи не можуть звикати до вправ, адже звичка – особлива форма поведінки людини, яка виявляється у схильності до повторення однотипних дій у подібних ситуаціях (вікіпедія). Зверніть увагу – "особлива форма поведінки людини". А що в нас відповідає за поведінку? Правильно, мозок. Звикати може тільки мозок, мускули – ніяк. При виконанні фізичних вправ м'язи виконують завдання – мотиляти кістками – яке їм дає мозок. Мозок посилає електрику – м'яз скорочується – кістка рухається, – пояснив Мандзяк.

За його словами, для того щоб визначитися, як часто змінювати програму тренувань, потрібно відповісти собі, навіщо ті вправи виконуються. Якщо метою є схуднення і гарне самопочуття, програму варто змінити, коли захочеться чогось нового.

Зміна програми тренування залежить від мети занять / Фото cross

Цікаво Почніть з понеділка: коротка й бадьора ранкова зарядка для всіх

Якщо ж метою є розвиток мускулів, то потрібна прогресія навантаження. Це означає, що вправи мають не змінюватися, а ускладнюватися.

Тобто якщо раніше ви присідали по 10 разів з гантелею 5 кілограмів, то прогресією навантаження можуть стати присідання на одній нозі, або ж більша кількість повторень чи, наприклад, гентеля 6 кілограмів.

Зрозуміте, що м'язи стимулюються до росту не тоді, коли ви свій мозок тішите новизною, а коли ускладнюється завдання, – наголосив Віктор Мандзяк.