Норма виконана

Як вважають науковці з Американської кардіологічної асоціації, 150 хвилин вправ середньої інтенсивності у тиждень достатньо для збереження форми і здоров'я. У разі, якщо ви тренуєтеся з високою інтенсивністю, тоді доцільно займатися 75 хвилин. І якщо ви пропустите день або два занять після того, як добою раніше вже виконали норму, то в цьому немає нічого страшного.

І ще Безпечний спорт для тих, кому за 40: відео домашнього тренування

Біль у м'язах

Організму потрібно давати час на відновлення, адже біль у м'язах виникає через надмірне тренування, коли переоцінили свої сили. Після цього може з'явитися відчуття хворобливості. А це – вагома причина, щоб не піти сьогодні у спортзал.


Якщо м'язи ще не відновилися, тоді можна пропустити тренування / Фото basic-fit

Поганий сон

Хороший сон вночі – важливий фактор підтримання здоров'я. І якщо ви останнім часом не висипаєтеся, то спочатку варто вирішити цю проблему, а вже потім займатися спортом. Недосип підвищує ризик отримання травм при тренуванні, негативно впливає на серцево-судинну систему, імунітет та метаболізм.

Читайте також Схуднення і тренування після 40 років: які навантаження підійдуть абсолютно всім

Сильний стрес

Невдалий робочий день, який приніс чимало стресу? Тоді можете сміливо пропускати похід у зал. Хоч і тренування інколи відмінно знімають емоційне напруження, але деколи це працює навпаки. І в результаті ваш організм отримає ще більше потрясіння.