Очікувано, що у післясвятковий період у прихильників правильного харчування настануть розвантажувальні дні. І спеціально для тих, хто відчуває провину за кожен зайвий шматок шашлику чи десерту, нутриціологиня Надія Пахірко розповіла, чи справді ефективно весь день "сидіти" лише на кефірі чи гречці.

І ще Як їсти шашлики без шкоди для фігури: ці поради дозволять пікнікам не позначитися на талії

Міф 1. Організму необхідно відпочити від важкої їжі, йому потрібно очиститися від шлаків і токсинів, які накопичуються.

Правда. Наш організм самоочищається. Цілодобово у режимі нон-стоп організм знешкоджує і виводить продукти розпаду. Головне – не заважати йому, не порушувати природний хід процесів. Якщо ви п'єте достатню кількість води, стежте за своїм харчуванням, то всі відходи покинуть ваші клітини природним способом, каже Пахірко.

Міф 2. Я скину 2 – 3 кілограми за 1 розвантажувальний день. Я швидко схудну.

Правда. За словами нутриціологині, щоб скинути 2 кілограми жиру, вам потрібно створити дефіцит у 1800 кілокалорій (тобто з'їсти на 1800 кілокалорій менше, ніж передбачалося). А це неможливо, враховуючи, що денна калорійність, швидше за все, не перевищує цю цифру.

Читайте також Провокують набір ваги: названі 6 помилок тих, хто худне

Міф 3. Все, що скинеш під час розвантажувальних днів, назад не повертається.

Правда. День, проведений на гречці або кефірі, викличе нестачу енергії для забезпечення життєво-важливих функцій і ваш організм "ввімкне" режим порятунку. Він буде робити запаси на випадок нового стресу. Вас знову чекає переїдання, повернення й набір додаткової ваги.