Навіщо і кому потрібні розвантажувальні дні, в чому їх користь, і які є нюанси, розповіли у Клініці дієтології Самойленко в Instagram.

Цікаво Схуднення після 40 років: які продукти мають бути в раціоні

Насправді, існує не зовсім правильне розуміння, для чого необхідно застосовувати такі варіанти розвантаження, як: лімфодренажний день, на зелених овочах, без вечері (fasting). Варто запам'ятати, якщо для вас дані методики є способом компенсувати сильне переїдання напередодні, то, на жаль, це буде рухом по замкнутому колу, і згодом може призвести до досить серйозної та недооціненої проблеми – розладу харчової поведінки, – зазначили дієтологи.

Що дають розвантажувальні дні

  1. Лімфодренажний день з чергуванням вуглеводів та білків допоможе зменшити набряки та виведе зайву рідину з організму.
  2. Розвантажувальний день на зелених овочах підійде тим, у кого є запальні захворювання органів шлунково-кишкового тракту.
  3. Пропуск вечері дозволить відчути легкість та підвищить апетит зранку. Крім того, за словами дієтологів, він є пусковим механізмом для відновлення на клітинному рівні.

Розвантажувальні дні мають свої особливості / Фото draizer

Читайте Корисні продукти, від яких краще відмовитися при схудненні

Правила проведення розвантажувальних днів

  • Якщо ви раціонально харчуєтеся та дотримуєтеся режиму напередодні, достатньо одного розвантажувального дня на тиждень.
  • Лімфодренажні дні та пропуск вечері не рекомендується робити тим, хто має загострення хвороб ШКТ, інсулінорезистентність та подагру.
  • Обов'язково дотримуйтеся режиму сну та водний баланс.