Так, Надія Пахірко запропонувала простий, але важливий тест, за допомогою якого можна оцінити стан шийного відділу хребта. Читайте далі та дізнайтеся, що для цього потрібно зробити.

І ще Легка щоденна вправа на укріплення м'язів спини: відеоінструкція

Як пише спеціаліст, для перевірки постави максимально нахиліть голову вперед. Якщо ви легко торкаєтеся підборіддям грудей, з шийним відділом, швидше за все, все в порядку. Якщо ж ви можете доторкнутися підборіддям до грудей, тільки відкривши рот або у вас взагалі не виходить, тоді над поставою варто попрацювати.

Причина – задня частина шиї і верхній відділ спини сильно затиснуті. Швидше за все, ви звикли сидіти згорбившись. У такому положенні вага голови навантажує шию,
– говорить Пахірко.

За словами Надії, ми взагалі часто навантажуємо шию. Наприклад, дивимося в телефон, голова при цьому сильно відхиляється. І на кожні 2 сантиметри відхилення навантаження на шийний відділ зростає на 4 кілограми.

Читайте також Ця проста вправа приведе у тонус м'язи попереку: відео

Вирішити проблему вкрай важливо. Коли шия перенапружена і м'язи спазмовані, це призводить до появи набряків та перенапруження різних частин обличчя. Для цього потрібно почати працювати з м'язами спини та шиї, виконувати комплекс спеціальних вправ. Але перед цим краще проконсультуватися з лікарем.