Джерело: інстаграм Катерини Медушкіної

Навіщо потрібно закривати вуглеводне вікно, розповіла фітнес-експертка, нутриціологиня Катерина Медушкіна.

Цікаво Чому після яблук хочеться їсти: нутриціологиня назвала причину

Вуглеводне вікно – це перші 20 хвилин після інтенсивного навантаження. Для будь-якої дії організм потребує енергії, а найдоступніше джерело енергії – вуглеводи, – зазначила Медушкіна.

Як це працює

  • вуглеводи з їжі під впливом травних ферментів розщеплюються і гідролізуються в глюкозу, доступну для використання організмом;
  • підшлункова залоза продукує гормон-транспортер інсулін;
  • інсулін переносить глюкозу до мембрани клітини і впливає на спеціальний рецептор, який знаходиться на поверхні клітини;
  • клітина отримує глюкозу, яка є джерелом енергії.

Вуглеводне вікно потрібно закрити протягом 5-20 хвилин після навантаження​ / Фото properfeed

Надлишки глюкози відкладаються у вигляді глікогену. А те, що не буде використано найближчим часом, зберігається у вигляді тригліцеридів у жировому депо, – пояснила фітнес-експерт.

Вона розповіла, що під час активного тренування організм витрачає глюкозу з їжі у крові, далі глюкозу в м'язах, після 30-40 хвилин навантаження використовуються запаси жиру. Але якщо доступна енергія закінчилася, "а для повноцінного розщеплення жирів немає часу і сил, запускається механізм виживання". У такому разі гормони стресу кортизол і адреналін стимулюють використання білкових структур, що провокує руйнацію м'язових тканин.

Корисно Як відстежити схуднення без ваг: 4 способи від спортсменки

Для того щоб погасити вироблення гормонів стресу, потрібен інсулін. У той же час для синтезу інсуліну потрібно підняти рівень глюкози у крові. Найкращий спосіб для цього – прості вуглеводи, які вживаються протягом 5-20 хвилин після тренування. Це і називається закриттям вуглеводного вікна.

Важливо! Не можна закривати вуглеводне вікно продуктами, які містять жири. Через високу енергоємність – 9 калорій на 1 грам – жири гальмують засвоєння вуглеводів і змушують організм по суті голодувати тривалий час, – підкреслила Катерина Медушкіна.