Як знизити рівень кортизолу в організмі, розповів відомий український тренер, чемпіон світу з бодібілдингу (2015) Антон Гречанюк в своєму Instagram.

Цікаво 7 звичок правильного харчування, які допоможуть схуднути

Сьогодні хочу поговорити з вами про найстрашніший гормон – кортизол. Всі знають, що кортизол виробляється у відповідь на стресові ситуації, а більшість з нас перебуває у стресовому стані постійно. Високий рівень кортизолу в кінцевому підсумку призводить до залежності від їжі, і від цукру зокрема. Це відбувається через те, що коли ми поїли виділяється інсулін – гормон антагоніст кортизолу. Саме тому під час стресу ви починаєте зловживати печивом і напівфабрикатами, просто його зажираєте і від цього жирієте, – роз'яснив Гречанюк.

За його словами, щоб знизити рівень кортизолу, необхідно відмовитися від кофеїну, тому що він порушує циркадні ритми, "а погано висипаючись ви стаєте менш стресостійкі".

Читайте Як за 10 хвилин зменшити живіт на 2 см: показано ефективний метод

Утримайтеся від кави хоча б на тиждень, і ви помітите, що стали краще спати. Та й в цілому стали спокійнішими. Якщо відмовитися від кофеїну зовсім для вас непосильне завдання, спочатку спробуйте замінити каву на зелений чай. У ньому теж є кофеїн. Потім, якщо потрібно, можете перейти на білий або трав'яні чаї, – додав Гречанюк.

Тренер також уточнив, що існують і інші способи боротьби з кортизолом, але відмова від кофеїну – найпростіший з них.