Якщо дотримуватися гормонального режиму дня, схуднути та утримувати вагу буде набагато простіше. Про це повідомляє в інстаграмі дієтолог Юрій Павлюкевич.

Важливо: Харчування після 40 років: які продукти потрібно включити в раціон


Важливо засинати та прокидатися вчасно / Фото MolBuk

Гормональний режим у першій половині дня:

  1. До 6:00 починається вироблення серотоніну. Його називають "гормоном щастя". Саме тому чимало тренерів та дієтологів радять вставати рано.
  2. О 6 ранку починає вироблятися кортизол. У цей час максимально працює логіка. Ефективно записувати плани на день, а також приймати важливі рішення.
  3. О 7 годині припиняється вироблення мелатоніну – гормону сну. Тому немає сенсу спати довше.
  4. О 8:00 починають вироблятися статеві гормони. Вони відповідають за формування м'язового каркасу. Це хороший час для фізичної активності та сніданку.
  5. З 10 до 14 години – пік роботи нейрогормонів. Це найкращий час для активної роботи та навчання.


Краще вживати їжу відповідно до гормонального режиму / Фото Smachno.ua

Гормональний режим в другій половині дня:

  1. З 14 до 16 години виділяється соматотропний гормон. У дітей цей гормон відповідає за ріст, а в дорослих – за молодість і красу. У цей час корисно подрімати протягом пів години, а потім – розім'ятися.
  2. З 17 години знижується рівень кортизолу, тому потрібно припиняти роботу і відкласти важливі рішення на наступний день.
  3. О 21 годині починає вироблятися мелатонін, тому настає час готуватися до сну.

Дієтолог радить засинати близько 22 години. Найвища цінність сну – з 22:00 до 4:00, потім організм відновлюється не так активно.


Регулярне порушення гормонального режиму призводить до проблем в організмі / Фото Tion

Зверніть увагу: Яка вправа покращує травлення, самопочуття та знімає біль в спині

Якщо ви часто порушуєте режим сну та харчування, засинаєте пізно вночі або під ранок – це може вплинути на не тільки на вагу, а й на здоров'я організму вцілому.