Як допомогти дитині повернутися до нормальної ваги, розповіла лікарка Клініки дієтології Самойленко, дієтологиня та ендикринологиня Анна Бєлокоз.

Цікаво Які 3 продукти заважають вам схуднути: дієтологиня розвінчала міф

За даними МОЗ, в Україні щороку фіксують понад 15 000 нових випадків ожиріння у дітей. Зайва вага шкодить здоров'ю та психіці. Багато батьків не звертають увагу на те, що дитина набирає зайву вагу і звертаються по допомогу, коли з’являються серйозні проблеми,
– зазначила Бєлокоз.

За її словами, батьки можуть виправити ситуацію, звернувши увагу на два моменти:

  1. Якщо сім'я харчується ковбасами, солодощами, хлібобулочними виробами – варто переглянути раціон і позбутися висококалорійних продуктів, "які мають мало якісних жирів, білків та вуглеводів й не містять вітамінів та мікроелементів".
  2. Потрібно звернутися до сімейного лікаря, дієтолога, ендокринолога та обстежити дитину.

Лікарка уточнила, що проблема ожиріння також може бути генетичною (вирішувати її варто з профільним спеціалістом) або ендокринологічна (через порушення функцій підшлункової залози чи наднирників).

Якщо дитина здорова, але через неправильне харчування має зайву вагу, проблему потрібно вирішувати самостійно або з дієтологом.

У раціоні дитини має бути багато овочів / Фото pixabay

Також важливо Як забути про голод і знизити вагу: названі 2 простих правила

У цьому раджу звернути увагу на кількість вуглеводів і солодощів у раціоні дитини: "За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість доданого цукру не має перевищувати 10% від загальної кількості калорій. В ідеалі має бути близько 5% (не більше 25 г). Сюди ж входять мед, фруктові й інші сиропи, а також столовий цукор",
– наголосила дієтологиня.

Лікарка наголосила, що у раціоні дитині має бути багато овочів.

Овочі – клітковина, необхідна для того, аби правильно засвоювалися вуглеводи, не було різких стрибків глюкози, щоб правильно працював кишківник і всі фактори, які відповідають правильному травленню,
– пояснила Анна Бєлокоз, уточнивши, що овочі мають бути у раціоні і на сніданок, і на обід, і на вечерю.

Ковбаси та сосиски варто прибрати з раціону, або ж обмежити їх споживання. У подібних продуктах, як пояснила дієтологиня, міститься багато вуглеводів, фарбники, підсилювачі смаку, консерванти.

У той же час вона наголосила, що самостійно батьки не мають садити дітей на дієти, щоб не нашкодити.