Чому так відбувається, і як вирішити цю проблему, розповіла фітнес-експертка Катерина Медушкіна у своєму Instagram.
Читайте Готуємося до Нового року: як не набрати зайву вагу на свята
Чому постійно хочеться їсти:
- У вас немає режиму і ви їсте все підряд.
- Ваш організм знаходиться в стресі.
А першопричина загальна – нестача складних (повільних) вуглеводів, які містяться в крупах, хлібі з висівками, макаронах з пшениці твердих сортів, хлібцях. Якщо раціон складається в основному зі швидких вуглеводів – білий хліб, картопля, фаст-фуд, фрукти, солодощі – ти потрапляєш у так звані "інсулінові гойдалки", – ояснила Медушкіна.
Вона пояснила, що після вживання швидких вуглеводів, організм все переробляє, у крові відбувається різкий стрибок цукру, підшлункова залоза викидає інсулін, щоб переробити цей цукор. Інсулін прибирає глюкозу в м'язи, але сам залишається в крові і організм знову починає вимагати солодкого – так з'являється відчуття голоду.
Щоб уникнути постійних зривів, потрібно налагодити харчування / Фото belnaviny
Цікаво Що робити, якщо вага зупинилася: як знову запустити процес схуднення
І так по колу. Стрибок глюкози – викид інсуліну – нестача цукру – голод. Коли інсуліну в крові постійно багато, він заважає розщепленню жирових запасів, підвищує рівень "поганого" холестерину, викликає у організму стрес. При стресі у кров викидається гормон кортизол. Який, щоб заспокоїти організм, підсилює вироблення глюкози. Що, в свою чергу, викликає ще більший викид інсуліну, – розповіла фітнес-експертка.
Внаслідок цих процесів з'являються: ожиріння, атеросклероз, діабет, проблеми з "жіночої частини" і т.д.
Для того щоб вирішити питання з постійним голодом, необхідно уникнути зривів. Вживайте складні вуглеводи і виключіть позапланові перекушування.