Якщо протягом дня ви часто сидите, підігнувши одну ногу під себе, це може призвести до травмування колін. Спеціаліст зі спортивної реабілітації Олександр Ледень у своєму блозі розповідає, чим небезпечне сидіння на власній нозі.

Цікаво Чому пити каву корисно для здоров'я: вчені назвали 7 причин

Коли ми так сидимо


Ця поза для сидіння може призвести до травми коліна / Фото instagram.com/rehab.you

Звісно, в офісі ви так не сидите – це суперечить правилам етикету. А ось в період карантинів і локдауну, коли потрібно працювати з дому – запросто.

Також багато людей сідають, підігнувши ногу, під час перегляду фільмів, читання книг, спілкування з родиною чи друзями. Багато хто примудряється навіть так їсти.

Травма коліна

Ця позиція може призвести до нестабільності колінного суглоба. Якщо сидіти на власній нозі довго, відбувається тривале й статичне розтягнення м'язів. Це призводить до ослаблення зв'язок надколінника, а також латеральних та медіальних зв'язок коліна.

При необережному навантаженні можна легко травмувати зв'язки. Це призведе до болю в коліні.


Якщо вам подобається сидіти, підігнувши ноги, краще робіть це в такий спосіб / Фото Posta-magazine

Біль у спині

Окрім ризику для колін, у такій позі округлюється спина, а голова надто виступає вперед – це порушує природні вигини хребта.

Тривале сидіння в такій позиції призводить до болю в шиї, грудному відділі, попереку. Тому важливо стежити за положенням свого тіла під час сидіння. Обов'язково розповідайте дітям про те, як правильно сидіти.

Читайте Тренування FullBody вдома: змусь своє тіло напружитися, а м'язи пекти