Що не можна вживати спортсменам, розповіла нутриціологиня і дієтологиня Світлана Нікітчук в своєму Instagram.

Цікаво Здоровий раціон: 2 правила підбору продуктів для схуднення

Спорт – це не лише підтримка м'язів у тонусі, а й тренування серцево-судинної системи, вироблення ендорфінів і т.д. Я вважаю за краще помірні збалансовані навантаження. Раціон же залежить від багатьох факторів: вид спорту, нинішній стан організму, спортивні цілі, навіть вік і стать. Але є кілька правил того, що точно не потрібно робити або вживати спортсменам, – зазначила Нікітчук.

Алкоголь

Спиртні напої блокують розщеплення білка на амінокислоти, позбавляють м'язи харчування, провокують зневоднення і заважають засвоєнню протеїнів. Після вживання алкоголю енергія витрачається на його розщеплення і виведення продуктів розпаду.

Енергетики

Енергетичні напої підвищують навантаження на серцево-судинну систему.

Вода на тренуваннях

Під час занять не рекомендується пити багато води відразу. Краще робити тільки невеликі глотки або змочувати рот. Також пам'ятайте, що воду не можна нічим замінити.

Читайте Як нічого не робити і худнути: фітнес-експертка показала найкращий спосіб

Заміна складних вуглеводів простими

Люди, у яких підвищені фізичні навантаження, витрачають набагато значно енергії, ніж інші. Тому після тренування вони можуть з'їсти трохи сухофруктів і бананів для відновлення сил. Але важливо розуміти, що до тренування, а також в основному раціоні повинні залишатися складні вуглеводи (зернові, боби, овочі, коричневий рис і т.д).

Відмова від перекусів

Їжа повинна надходити в організм рівномірно і спокійно – це необхідно для наповнення енергією. Тому, за словами Нікітчук, важливо їсти повільно і не відмовлятися від перекусів.