У мене гормональний збій

За словами Андрія Невського, так говорять усі, хто почав повніти ніби раптово: на тлі прийому оральних контрацептивів або інших причин гормонального збою.

І ще Чому не виходить схуднути після 45 років: 4 помилки, які роблять жінки

Так, гормони можуть уповільнити процес схуднення, але ви все одно здатні скинути зайве, нехай й витративши трохи більше часу і сил. Було б бажання. Але в першу чергу треба звернутися до ендокринолога,
– говорить дієтолог.

У мене діти

У мене була фітоняшка з 8 дітьми. І це не завадило їй рахувати калорії і добитися результату,
– мотивує Невський.

Тож що ця відмовка вже не діє ні для кого. Ну а доїдати за дітьми їхні сніданки і вечері взагалі необов'язково. Залишки їжі краще викинути або запропонувати дитині пізніше.


Виділяти час на догляд за собою – важливо / Фото pexels

Важко рахувати калорії

Як каже фахівець, нині рахувати калорії дуже просто. Варто лише встановити на смартфон потрібний додаток і вписувати туди усе, що з'їли впродовж дня.

Немає часу на це

Немає часу на себе? Навіть 30 хвилин в день? Ситуацію терміново треба міняти. Ви не поважаєте себе настільки, що не можете виділити навіть пів години? Терміново виправляйте ситуацію і додайте у свій графік "турботу про себе",
– наголошує дієтолог.

Читайте також Чому перед сном хочеться їсти: названі основні причини пізнього переїдання

Нема грошей

Правильне схуднення – це завжди економія, тому що ви починаєте їсти менше, а харчі не змінюються. Тобто грошей на їжу буде йти теж менше. Приблизно на чверть, каже Андрій Невський.