Навіть якщо вага зупинилася, це не означає, що фігура не змінюється. Які способи допоможуть чітко відстежити динаміку схуднення розповіла фітнес-експертка і нутриціологиня Катерина Медушкіна.

Цікаво Як вписати солодке в раціон, щоб худнути: 5 порад

Як відстежити динаміку схуднення? Думаєте, відповідь очевидна? Але я регулярно стикаюся з тим, що дівчата не можуть об'єктивно оцінити свій результат, зациклюючись на одному параметрі – вага. Зважуючись двічі на день, не дивуйтеся, що схуднення навіває на вас тугу! Хочеться бачити зниження, а там цифри скачуть +/-1 кілограм. При цьому зовнішній вигляд вже змінився, але радіти немає кому – ви в цей час переживаєте, що заповітний мінус сьогодні не трапився,
– зазначила Медушкіна.

3 способи відстежити зміни в тілі

1. Правильне зважування

За словами фітнес-тренерки, зважуватися необхідно 1 раз на тиждень, вранці в один час і натщесерце. Оптимальне схуднення за тиждень – 500 – 700 грамів (0,5 – 1% від поточної ваги).

2. Заміри

При схудненні обов'язково потрібно вести записи об'ємів. Під час замірів нічого не втягуйте і не напружуйте. Заміри потрібно знімати 1 раз на тиждень, в одних точках:

  • груди, талія, стегна;
  • руки і ноги (слід вимірювати обидві руки й обидві ноги);
  • об'єм під грудьми та по лінії пупка.

Відстежити схуднення можна не тільки за допомогою зважування / Фото lifehacker

Читайте Навіщо пити воду: фітнес-тренерка привела вагомі аргументи

Заміри дозволяють побачити схуднення тоді, коли цифри на вагах наполегливо мовчать. Це пов'язано з тим, що жир – тканина легка, але об'ємна. А м'язова тканина при меншому об'ємі важить більше. Ось і результат – жир пішов, а мінуса у вазі немає, але по сантиметрах ви побачите зміни,
– уточнила Катерина Медушкіна.

3. Фотографування

За словами фітнес-експертки, фото є найпоказовішим звітом у розрізі тривалого часу. Фотографуватися потрібно при хорошому освітленні в одній білизні й 1 раз на тиждень.

Знімки мають бути в трьох ракурсах – в профіль, анфас і зі спини. Також для детального аналізу можна зробити фото проблемних зон.