Монодієта

Монодієта – це строгий раціон з 1 або 2 продуктів. Популярні: кефір, гречка, риба, сир, яблука, яйця, овочі, рис. За словами дієтолога, на цій дієті ви обов'язково втратите якихось макро- або мікронутрієнтів, які відповідають за певний процес в організмі.

І ще Як швидко схуднути до літа: ТОП-9 лайфхаків

Проблему зайвої ваги монодієта не вирішить. Як тільки ви злізете з неї, вага повернеться ще й з надлишком. А ви точно злізете, тому що жити на одному продукті нереально,
– говорить Андрій Невський.

Безвуглеводна дієта

Це скорочення до мінімуму вуглеводів в раціоні. Вони вважаються найнебезпечнішими для тих, хто худне (хоча жири калорійніші, і тут немає зовсім ніякої логіки).

Небезпека таких дієт така ж, що й у монодієті: виключення макро- або мікронутрієнтів порушує роботу певної системи,
– каже спеціаліст.


Вибір дієти та раціону краще довірити фахівцям / Фото pixabay

Детокс

Це очищення від шлаків й токсинів. Її послідовники будують систему на смузі, трав'яних сумішах та інших натурально-зелених складниках. Наш організм – доменна піч, щоб накопичувати шлаки і токсини. Все зайве він сам прекрасно виводить. Фрукти, овочі та зелень – це відмінно. Але в них недостатньо білків й жирів. А відсутність того чи іншого поживного елемента призводить до порушення роботи усього організму.

Розвантажувальні дні

Це 1 – 2 дні на тиждень, коли ви скорочуєте калорійність раціону до мінімуму, вибираючи виключно легку їжу.

Якщо ваша мета – схуднути, то стрес від голодування потребуватиме більше калорій в інші дні. Якщо ваша мета – дати шлунково-кишечному тракту (ШКТ) перепочити, то заспокою: йому не потрібен відпочинок. Якщо ви збалансовано й усвідомлено їсте кожен день, ШКТ не буде напружуватися,
– запевняє дієтолог.

Читайте також Ці сезонні овочі покращать роботу організму: особливості весняного раціону

Голодування

Це як розвантажувальні дні, тільки постійно. За словами Невського, це найшкідливіша дієта, яка не принесе нічого, крім страждань: спочатку від голоду, потім від ваги, яка повернулася, а потім від поломок в організмі.