Як правильно готувати рибу: нюанси, які має знати кожен

6 травня 2021, 19:17
Читать новость на русском

Для того щоб риба була не тільки смачною, але й корисною, її потрібно правильно готувати. Існує кілька пунктів, які дозволять отримати ідеальний результат.

Правильна послідовність при готуванні риби забезпечить вам смачну страву. Детальніше розповіла дієтологиня Альона Коготкова.

Цікаво Можна навіть тим, хто худне: як приготувати правильну домашню ковбасу

Немає кращого, ніж прості й знайомі нам продукти. І, звичайно, риба! Як найцінніше джерело не тільки легкозасвоюваного білка, але й Омега-3, і вітаміну Д,
– зазначила Коготкова.

Вона пояснила, що багато людей знають лише два-три види риби, а побачивши щось нове, замислюються над тим, як це приготувати.

Як правильно готувати рибу

  • Рибу потрібно розморожувати лише у холодильнику. Для цього знадобиться 6-12 годин. За 30-40 хвилин до приготування риби, її слід дістати й тримати за кімнатної температури.
Дієтологиня підкреслила, що рибу в жодному разі не можна розморожувати за кімнатної температури, під струменем води чи в мікрохвильовій печі (це ще й погіршує засвоюваність).

  • Рибу потрібно насухо витерти перед приготуванням. Це дозволить уникнути результату у вигляді пухкої вареної риби.
  • Правильний час і температура приготування залежать від розміру й виду риби. Дику рибу не потрібно довго готувати. Оселедцю або скумбрії знадобиться 20-25 хвилин, а стейкам чи філе – 12-15 хвилин. Середня температура запікання – 170 градусів.

Для того щоб риба вийшла смачною, дотримуйтеся правил / Фото Pixabay

Корисно Як їсти більше овочів: ТОП-7 способів

  • Сіль витягує вологу. Тому солити страву потрібно після приготування.

Час приготування залежить від виду риби / Фото Pixabay

І остання рекомендація – не зберігайте у морозилці занадто довго. Рік – максимум. По-перше, при тривалому зберіганні відбувається окислення жирів, в результаті й користь, і смак риби губляться. По-друге, йде накопичення гістаміну (речовина, яка може викликати реакцію, на кшталт алергічної), особливо, якщо умови заморозки та зберігання були порушені,
– резюмувала Альона Коготкова.