Чому постійно хочеться їсти: 7 основних причин

18 лютого 2021, 09:33
Читать новость на русском

Якщо ви помічали за собою, що постійно хочете їсти і не можете насититися, то на це є причини, які точно визначити може тільки фахівець. Але дієтологиня Альбіна Коміссарова розповіла про основні з них.

А ви впевнені, що їсте багато?

Сучасний світ заставляє нас думати, що їсти потрібно просто пташиними порціями, а хліб, крупи, макарони – їжа для чоловіків зі значною вагою. 700 калорій вас не наситять, каже Коміссарова.

І ще 5 звичок з дитинства, які заважають вам схуднути

Ви їсте достатньо ситних продуктів?

Якщо ваш раціон будується з висококалорійних, але не дуже поживних продуктів, ви будете хотіти їсти, попри норму калорійності,
– запевняє дієтологиня.

За словами лікарки, у раціоні повинні бути продукти:

  • багаті білком: риба, м'ясо, морепродукти, яйця, бобові;
  • багаті клітковиною: хліб, крупи, макарони, овочі і фрукти;
  • рослинні олії.


Стежте за тим, щоб у вашій тарілці була достатня кількість складних вуглеводів / Фото pixabay

Ваша вечеря на надто рання?

Як пише Альбіна Коміссарова, за 3 години до сну – комфортний для організму часовий проміжок. Не потрібно обмежувати себе у їжі після 18 години – це міф, адже не кожна людина готова витримати 12 – 15 годинне голодування.

Ви правильно використовуєте метод тарілки?

Якщо ви кладете на тарілку куряче філе, рис та броколі і не наїдаєтеся, додайте куряче стегно, рис з овочами і олією та запечені різні овочі. Ви не збільшите розмір порції, але будете ситі,
– говорить фахівець.

Ви точно їсте достатньо складних вуглеводів?

Як зазначає дієтологиня, 50% від нашого раціону повинні складати вуглеводи. Це значна кількість. Нехай у кожному прийомі їжі будуть вуглеводи. І навіть під час вечері. Не бійтеся їсти таку їжу після обіду. Крупи, макарони та хліб – ваші друзі, а не вороги.

Ви їсте частіше, ніж 2 рази на день?

Одне дослідження показало, що люди, які їли 4 рази на день, у порівнянні з тими, хто їв 2 рази, менше відчували голод впродовж дня,
– додала лікарка.

Читайте також Які продукти не можна поєднувати при схудненні: корисний список

Ваше переїдання компульсивне?

"Ви накидаєтеся на їжу, з'їдаєте її у великих кількостях і потім відчуваєте провину і знову ненасиченість? Це привід звернутися до психолога", – каже Альбіна Коміссарова. Вона також запевнила, що переживати не потрібно, просто часто емоційний фон заважає здоровому схудненню. Тому з цим варто працювати.