Як приглушити голод і знизити цукор у крові: проста порада від нутриціологині
Якщо вам постійно хочеться їсти – це питання потрібно вивчити більш ретельно, і ввести до раціону низку продуктів з особливими харчовими волокнами.
Источник: інстаграм Катерини Медушкіної
Що допоможе придушити голод, розповіла нутриціологиня, фітнес-експертка Катерина Медушкіна.
Цікаво Безглузді методи схуднення, на які люди дарма витрачають гроші: ТОП-4
Що допоможе приглушити голод і налагодити роботу всього організму? Знизити цукор в крові і навіть попередити розвиток злоякісних пухлин? Все це – клітковина. Це особливі харчові волокна і ще один різновид вуглеводів, але, на відміну від інших своїх "побратимів", клітковина майже не перетравлюється, але в раціоні вона повинна бути обов'язково, – зазначила Медушкіна.
У чому користь клітковини
- У шлунку клітковина збільшується в об'ємі, тому людина тривалий час не відчуває голоду.
- Очищає кишечник від шкідливих речовин, які не потрібні організму, покращуючи перистальтику. Також вона сприяє виведенню з організму токсинів, важких металів і радіонуклідів.
- Уповільнює гідроліз вуглеводів. Це дозволяє рівню глюкози підвищуватися поступово, без різких стрибків. Тому, чим менше оброблений вуглеводний продукт, що містить клітковину (сирі овочі, цільні неочищені крупи, борошно грубого помелу і т.д.) – тим він корисніший.
- Знижує загальний холестерин, "а також званий "поганим" холестерин ліпопротеїнів низької щільності. Той самий, який підвищує ризик розвитку хвороб серця і судин".
Клітковина міститься в крупах, овочах, борошні та ін. / Фото fitcurves
Також важливо Чому не можна голодувати на дієтах: тренерка попередила про наслідки
Є харчуванням для кишкової мікрофлори, нормалізує процеси травлення і налагоджує правильний синтез мікроорганізмів, які потрібні імунітету.
Нутриціологиня пояснила, що харчові волокна діляться на дві групи (обидві потрібні організму людини):
- Розчинні (вони містяться в злаках, в м'якоті фруктів, ягід і овочів).
- Нерозчинні (є в шкірці і стеблах цих продуктів, а також у злаках).
Скільки потрібно споживати клітковини і звідки її брати? Людині, за різними джерелами, необхідно в день від 15 до 38 г клітковини. В середньому, це 3 порції овочів, фруктів або зелені + 2 порції цільних круп, – резюмувала Медушкіна.