Що таке каліперометрія та навіщо вона потрібна під час тренувань

3 червня 2021, 09:53
Читать новость на русском

Уявімо, ваша мета у тренажерному залі – набір маси. І одного дня, побачивши плюс 2 кілограми на вагах, складно зрозуміти на око, чого саме стало більше – жиру чи м'язів. Проте існують методи, які допомагають контролювати зміни складу тіла.

Основними засобами визначення складу тіла є метод біоімпедансьного аналізу і метод каліперометрії. Детальніше про останній розповів тренер Влад Дерій зі спортклубу Smidyuk Academy.

І ще Платформа BOSU: що це таке та як займатися на балансувальній півсфері

За допомогою каліперометрії ви зможете не тільки визначити масу жирової тканини (підшкірного жиру), скелетно-м'язову масу і м'язову масу у відсотках і кілограмах, а й визначити, де ж відбулися зміни,
– говорить тренер.

Крім того, цей метод вражає своєю точністю – похибка при визначенні складу і пропорційності жирів, м'язів і інших тканин не перевищує 1 – 1,5%.


Каліперометрія допомагає визначити склад тіла у відсотковому співвідношенні / Фото twitter

Як працює каліперометрія

Суть методу полягає в тому, щоб за допомогою спеціального пристрою – каліпера – вимірювати товщину складок тіла в різних місцях. Сам пристрій нагадує штангенциркуль, і дуже зручно та швидко ним користуватися.

Так ви отримаєте відповідь на питання, в якому місці вашого тіла (сегмента: передпліччя, плече, стегно і т.д.) відбулися зміни,
– додав Влад Дерій.

Читайте також Як правильно тренуватися на вулиці: 5 простих правил

Отримані дані допомагають фахівцям розробити кращу програму зниження надлишкової маси тіла, якщо вона виявиться, і програму набору м'язової маси з мінімальною кількістю підшкірного жиру. Крім цього, результати дають можливість розробити точніший комплекс правильного харчування.